Od 7.3.2022 do 16.3.2022 je potekala na šoli humanitarna akcija zbiranja pomoči za prebivalce Ukrajine – POMAGAJMO S SRCEM. Na šoli smo zbrali zelo veliko prehrambenih izdelkov in higienskih pripomočkov. Ob pomoči učencev smo ves zbrani material prenesli v Dom borcev, kjer je bil zbirni center za Krajevno skupnost Šentjanž. Aktivistke RK Šentjanž so vse zbrano razvrstile in zložile v škatle. Škatle smo predali v zbirni center občine Dravograd, od koder bodo ob pomoči Civilne zaščite humanitarno pomoč odpeljali ljudem v vojni. Hvala vsem učencem, učenkam, staršem in delavcem šole, ki ste prispevali svoj delež in na ta način nesebično pomagali ljudem v stiski. Verjamemo, da bo vsaka podarjena stvar nekomu vsaj malo olajšala njihovo sedaj zelo težko življenje.

Vse bolj se zavedamo, da so MIR, SVOBODA in ŽIVLJENJE ta trenutek v srcih vseh nas, ki spremljamo dogajanje v Ukrajini.

 

Renata in Marinka

Skupno 25 obiskov, današnjih obiskov 1