Če ne drugače, pa tako, smo rekli v 5. b razredu. Slovenski kulturni praznik, Prešernov dan, smo obeležili malo drugače. Ogledali smo si proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku, katero so pripravili učenci Osnovne šole Šentjanž v sodelovanju z Glasbeno šolo Slovenj Gradec, ki jo obiskuje kar precej učencev naše šole. Nato smo se pogovorili o himni – Zdravljici, ter o drugih zanimivih informacijah o življenju in ustvarjanju našega največjega pesnika, Franceta Prešerna.

Prisluhnili smo tudi znanemu delu našega velika pesnika, pesmi z naslovom Povodni mož. Pesem o prevzetni Urški, ki nas je popeljala v šumeče valove, smo si izbrali za navdih za ustvarjalno delo.

Izbrali smo si vsak svojega prijatelja in zapisali nekaj verzov o njem. Na koncu smo ga še ilustrirali. Nastali so unikatni izdelki vsakega izmed nas, katere bomo z veseljem shranili za spomin.

Učenci 5. b razreda z razredničarko Kristino Prikeržnik Vrhovnik

 

Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1