“Vsako leto od 1. do 8. novembra poteka Teden solidarnosti Rdečega križa Slovenije, ko na podlagi Zakona o Rdečem križu Slovenije na vseh poslovnih enotah Pošte Slovenije pošiljkam dodajo doplačilne znamke, na vseh železniških in avtobusnih postajah v Sloveniji pa doplačilne vozovnice. Osrednja tema letošnjega Tedna solidarnosti je potres oziroma pripravljenost na posledice rušilnega potresa. S sloganom »Da nas ne pretrese, ko nas strese«, želimo poudariti, da potresa ne moremo predvideti in preprečiti, lahko pa se nanj pripravimo. Dejstvo je, da Slovenijo ogrožajo potresi in da pas večje potresne nevarnosti poteka po osrednjem delu države, od severozahoda proti jugu in jugovzhodu. Zato je treba ob zmanjševanju ranljivosti, krepiti pripravljenosti za odziv sistema varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami v primeru potresa.”

Ker ne hodimo veliko na pošto, bomo pa solidarni na drugačen način. Namesto doplačilne znamke bomo zbirali  predvsem konzerve in podobno hrano z daljšim rokom trajanja, v vrednosti do 1€.  Zagotovo se lahko odpovemo kakšni malenkosti in prispevamo v ta namen. Zbrana hrana bo šla na OZRK Dravograd, kjer jo bodo razdelili pomoči potrebnim.

Hvala za vaš prispevek!

Koordinatorica RK  Marinka Vožič

Povezava:

https://www.rks.si/sl/Novice/Da-nas-ne-pretrese-ko-nas-strese/

 

Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1