Oktober je mesec požarne varnosti. Letošnja tema je požarna varnost v povezavi s potresom in poteka pod sloganom Po potresu lahko tudi zagori! Tudi na naši šoli smo obeležili mesec požarne varnosti skupaj z gasilci PGD Šentjanž. V torek, 12. 10. 2021, so za učence od 1. do 9. razreda pripravili zanimivo predstavitev. Razkazali so jim gasilsko vozilo, opremo in orodje, ki ga uporabljajo pri gašenju, ter predstavili poklic gasilec. Demonstrirali so jim tudi gašenje gorečega olja, kar je še posebej navdušilo mlajše učence. Opazovali so manjšo eksplozijo, ki nastane, če goreče olje pogasimo z vodo. Ob koncu dejavnosti so lahko učenci samostojno izvedli še praktično vajo gašenja začetnega požara z gasilnim aparatom.

Gasilcem PGD Šentjanž se zahvaljujemo za trud in prijaznost.

Mateja Grilc

Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1