V torek, 15.12.2020, smo imeli z učenci 8. razreda ogled mesta Slovenj Gradec.  Seveda, na daljavo.

Tehnologija nam je omogočila, da smo se povezali z Gimnazijo Slovenj Gradec  in Fakulteto za tehnologijo polimerov. Na Fakulteti za tehnologijo polimerov so nam predstavili njihovo delo, kaj so polimeri, kje jih najdemo, zakaj so pomembni in ali res preveč onesnažujejo naše okolje – ponovna uporaba.  Čeprav smo bili zaradi srečanja na daljavo prikrajšani, da bi se preizkusili kot laboranti in sami sintetizirali najlon, so nam predavanje popestrili z zanimivimi primeri iz vsakdanjega življenja in nas tako motivirali pri sodelovanju.

Nato smo naš obisk nadaljevali z ogledom mesta Slovenj Gradec. Učiteljica Marja Založnik in dijakinji Gimnazije Slovenj Gradec so nas popeljale skozi zgodovino mesta in nam predstavile znamenitosti mestnega jedra. Ker je del mesta tudi splošna bolnišnica Slovenj Gradec, kjer se nahaja oddelek za transfuzijo krvi, smo se pogovorili tudi o krvi in darovanju krvi.

Čeprav je bil naravoslovni dan zanimiv in poučen, moramo priznati, da bi se ogleda vsi raje udeležili v živo.

Besedilo pripravil: Blaž Mlinšek

 

 

Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1