Teden otroka je na šoli nekaj posebnega. Tudi za prvošolčke je bil poseben. Ves teden so lahko imeli s seboj svojo najljubšo igračo, ki jim je popestrila odmore.

V ponedeljek smo imeli igrivo urico, kjer so učenci z igračami burili svojo domišljijo in se za trenutek vrnili v čas brezskrbnega otroštva, brez knjig in zvezkov.

Zaradi vseh ukrepov, ki veljajo, pa prvošolčki niso mogli sodelovati v številski tomboli, kjer bi jim pomoč nudili devetošolci. Učiteljice smo se odločile, da stvari poenostavimo in jim pripravile slikovno tombolo.

V sredo smo imeli pravo kino predstavo. Ob ogledu risank smo si privoščili še slastne kokice.

Četrtek pa je bil za prvošolce še prav poseben, saj so bili sprejeti v šolsko skupnost in dobili svoje varuhe, devetošolce. Na prireditvi, ki je potekala na igrišču, so se s svojim varuhi dobro spoznali, se zabavali, poigrali in posladkali.

V petek je v telovadnici potekalo tekmovanje z avtomobilčki in tudi v prvem razredu smo tako dobili najbolj spretnega voznika.

Teden je zelo hitro minil, prvošolčkom pa se je zagotovo vtisnil v spomin.

Učiteljice prvega razreda Tjaša, Renata in Andreja.