V torek, 17. 12. 2019, smo se člani planinskih krožkov odpravili na tradicionalni božično – novoletni pohod z lučkami do Bukovnika.

Ob 16. 30 uri se nas je zbralo pred OŠ Šentjanž 84 pohodnikov in v soju lučk počasi krenili po gozdni cesti do smučišča. Pot je bila zelo prijetna, saj nas tokrat ni zeblo. V romantičnem vzdušju smo prispeli pred Brunarico Bukovnik, kjer nas je toplo sprejel gospod Srečko Podojstršek. Pogostil nas je s toplim čajem in pico. Vsi smo bili zelo navdušeni. Ker so bili prazniki pred vrati, smo mentorice poskrbele tudi za sladko presenečenje.

Čez nekaj časa smo se počasi vrnili nazaj proti Šentjanžu. Pot je bila zopet zelo prijetna, saj smo hodili v svetlobi lučk, greli pa so nas lepi trenutki, ki smo jih skupaj doživeli z učenci obeh šol, starši, babicami in dedki. Doživeli smo res pravo zimsko pravljico.

Gospodu Podojstršku in družini Kolar pa se še enkrat zahvaljujemo za čudovito postrežbo.

Vljudno vabljeni na spominski pohod k Medvedu, ki bo v soboto 1. februarja.

Zdenka Krajnik, mentorica in vodnica PD Dravograd

Skupno 18 obiskov, današnjih obiskov 1