Kot že nekaj let poprej smo tudi letos sodelovali v akciji “Otroci za varnost v prometu”,  ki jo ob martinovem izvaja NIJZ skupaj s policisti.  Učenci 2.in obeh 3. razredov so  izdelali risbo oz. izdelek in  ga opremili z ustreznim sporočilom o varnosti v prometu.  Letos smo bili pa učenci naše šole izbrani, da sodelujemo v akciji in  te izdelke tudi osebno razdelimo voznikom.

V ponedeljek, 11. 11. 2019,  na martinovo smo učenci 3.a in b. razreda ter dve učenki iz 2. razreda odšli na križišče pri Tovarni ivernih plošč, kjer sta nas pričakala policist in policistka s PP Dravograd. Policista sta izvajala kontrolo prometa, po opravljeni kontroli pa je  k vozilu pristopil učenec z izdelkom in ga  predal vozniku ter mu zaželel srečno in varno vožnjo brez alkohola. Vozniki so akcijo zelo pozitivno sprejeli in nas pohvalili. Pohvalno je bilo, da so vsi vozniki, ki so opravljali alkotest, le-tega opravili brezhibno, z 0,0.

 

Zapisala vodja prometne varnosti  Marinka Vožič

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1