V soboto, 5. oktobra 2019, smo člani planinskih krožkov in planinskega društva Dravograd izvedli izlet na Rahtel. Tokratna tura je bila še posebej zanimiva, saj smo se do vznožja Rahtela podali s kolesi. Kolesarji smo se zbrali v Šentjanžu in se po kolesarski poti odpeljal proti Slovenj Gradcu. Tam so nas pričakali pohodniki in skupaj smo se po gozdni učni poti povzpeli na Rahtel. Izleta se je skupno udeležilo več kot devetdeset udeležencev, več kot kadarkoli doslej! Bili smo navdušeni nad tako veliko udeležbo! Na vrhu smo uživali v razgledu,  v zasluženem počitku, malici in klepetu s prijatelji. Vodnik Jožek  je tudi tokrat poskrbel za presenečenje. Za otroke je pripravil srečelov in trem srečnežem podelil super dobitke – kolesarske čelade. Skupaj smo sestopili po krožni poti do vznožja, kjer smo se nato zopet ločili in poslovili, kolesarji  pa odkolesarili nazaj do Šentjanža. Izkoristili smo lep jesenski dan, nedaleč vstran; se družili, se potrudili narediti nekaj zase in ga tako v kombinaciji kolesarjenja in planinstva doživeli na prav poseben način.

Hvala vsem mentoricam in vodniku Jožeku za sodelovanje in seveda Vam staršem in otrokom  za udeležbo in prijetno druženje. Tudi ravnateljici OŠ Dravograd, ki je bila tokrat z nami.  Imejmo zdrav duh v zdravem telesu.

Srečno do naslednjega snidenja.

mentorica in vodnica Mateja Petek

Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1