V četrtek, 23. 5. 2019 smo se učenci 3. r odpravili na ogled sedeža RK Dravograd. Sprejela nas je sekretarka ga. Irena Gostenčnik. Po uvodni predstavitvi   nas je seznanila dejavnostmi in akcijami, ki se izvajajo v Dravogradu, pa tudi po posameznih krajevnih skupnostih. Povedala je tudi, kako potekajo dejavnosti po svetu, predvsem na vojnih območjih, prizoriščih naravnih nesreč, pri iskanju pogrešanih oseb ipd. Ker RK izvaja tudi razne tečaje  prve pomoči,  smo spoznali tudi potek le-teh in  se  poskusili v oživljanju lutke z defibrilatorjem. Nato so se trije naši učenci prijavili tudi kot Mladi člani RK- prostovoljci in prejeli izkaznice in darilca.

Po pogostitvi smo se odpravili še v Knjižnico Dravograd. Sprejela nas je knjižničarka Jerneja. Razkazala nam je prostore knjižnice, nato pa nas poučila še o delovanju knjižnice, oddelkih, poteku izposoje, knjižničnem redu…. Še malo smo se razgledali in prelistali nekaj knjig, nato pa se vrnili v šolo, polni novih spoznanj.

Za tretješolce zapisala Marinka Mori

Skupno 63 obiskov, današnjih obiskov 1