V sredo, 12. decembra 2018, je bilo na Drugi OŠ Slovenj Gradec področno osnovnošolsko tekmovanje v šahu za posameznike. Osnovno šolo Šentjanž pri Dravogradu je zastopalo 15 učenk in učencev. Tekmovanje je potekalo v treh starostnih skupinah: U9, U12 in U15. Kakovost koroškega šaha med pionirji je na visoki ravni, tako smo lahko zadovoljni z uvrstitvami šahistk in šahistov šahovske šole na OŠ Šentjanž pri Dravogradu. Še zlasti smo veseli 3. mesta Eve Paradiž v skupini U12, ki ji zagotavlja uvrstitev na državno prvenstvo za leto 2018/19 ter 4. mesta Špele Konečnik v isti kategoriji. Uvrstitve ostalih učencev na tem tekmovanju pa dajejo realen – zadovoljiv uspeh. Z nadaljnjim resnim pristopom in prizadevanjem posameznikov se bodo uspehi še nadgrajevali ter stopnjevali.

Vsem učencem čestitamo za uspešno predstavitev naše šole. Evi Paradiž pa želimo čim več uspeha na državnem prvenstvu v šahu posamično, ki se bo odvijalo v mesecu januarju v Kranju.

Mentorja: Bogomir Fajmut – Fajči in Janja Rotovnik

Skupno 9 obiskov, današnjih obiskov 1