V času od 17. 11. 2018 do 25. 11. 2018 smo tudi na naši šoli obeležili Evropski teden zmanjševanja odpadkov. Med zavrženimi predmeti se pogosto znajdejo še vedno uporabna oblačila, okraski, knjige, igrače … Zaradi tega na naši šoli že nekaj let v tem tednu izvedemo menjavo rabljenih oblačil in uporabnih predmetov. Učenci en teden v šolo prinašajo odvečna, premajhna, rabljena oblačila in predmete, ki jih ne potrebujejo več ali so se jih naveličali. Stvari nato razstavimo v jedilnici. Tudi letos se je nabralo zelo veliko lepih oblačil – tudi novih, in različnih predmetov, igrač, modnih dodatkov … Učenci so si vse razstavljeno z velikim zanimanjem ogledali, oblačila, ki so jim bila všeč, poskusili in večina stvari je dobila novega lastnika. Akcija je bila zelo uspešna, učenci pa zadovoljni in veseli, saj so zastonj dobili uporabne stvari. Iz te akcije smo se tudi naučili, da tisto, česar ne potrebujemo več, ni nujno odpadek, ampak priložnost, da predmet v enaki obliki uporabi nekdo drug. Z manjšimi posegi ta predmet ali  oblačilo dobi drugo obliko, torej imajo neko vrednost tudi stvari, ki so stare oz. rabljene.

Vodja tima Zdrave šole Tatjana Čevnik

 

Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1