OB DNEVU STAREJŠIH

 

V ponedeljek, 1.  oktobra je mednarodni dan starejših. Učenci naše šole smo ga obeležili tako, da smo jih obiskali v Domu svete Eme.

Ta dan je namenjen spoštovanju in skrbi za starejše. Na ta dan se še posebej spomnimo, da moramo to početi pravzaprav vse leto, ne samo en dan. Vsak dan jih moramo imeti radi, jih spoštovati in jim pomagati kolikor je pač v naši moči. Tako kot otroci imajo tudi starejši svoje pravice. Vsi vemo, da si zaslužijo aktivno in zdravo, kvalitetno in prijetno staranje, saj nekoč to čaka tudi nas.

Če pomislimo, da našim potomcem ne bo vseeno za nas, tako kot nam ni za vas, nam je vsem lahko topleje pri srcu.

V petek, 5. 10. 2018 smo se v Domu svete Eme zbrali zato, da smo jih popestrili dan s petjem igranjem in likovnimi delavnicami. Večina jih je z veseljem sodelovala, kar kažejo tudi naše fotografije.

 

Martina Ramšak

Skupno 9 obiskov, današnjih obiskov 1