Že nekaj let zapored učenci naše šole s svojimi likovnimi in literarnimi izdelki sodelujejo na natečaju, ki ga razpiše Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Slovenj Gradec. V letošnjem šolskem letu je natečaj potekal pod naslovom »Naravne in druge nesreče – ŠTEVILKA ZA KLIC V SILI 112«.

Namen tega natečaja je, da bi mlade opozorili na enotno evropsko številko za klic v sili ‘112’ in jih seznanili z njeno pravilno uporabo, kajti hiter in pravočasen klic na to številko marsikdaj lahko prepreči kakšno nesrečo, pripomore k zmanjšanju škode ali celó komu reši življenje.

Mladi ustvarjalci so slikali in pisali na dano témo, komisija pa je med prispelimi izdelki izbrala po pet izdelkov iz vsake kategorije.

Nagrajenci natečaja na regijskem nivoju z naše šole so bili:

  1. Likovno področje

Katja Berlič

Jaka Ocepek

Aleks Jeseničnik

  1. Literarno področje

Nik Gnamuš

Taja Skarlovnik

Zoja Sedeljšak

Tinkara Medved

Aša Slemnik

Blažka Merc Praper

Omenjeni učenci so se v sredo, 4. 4. 2018, udeležili zaključne prireditve v Vuzenici, kjer so prejeli priznanje in praktično nagrado. Na koncu pa je sledila še predstavitev gasilskih vozil PGD Vuzenica.

Vsem nagrajencem še enkrat iskreno čestitamo. Prav tako tudi njihovim mentoricam.

Zapisala Lilijana Ladra

 

Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1