V sredo, 12. 4. 2017, se je naša folklorna skupina Pavrški otroci iz Šentjana udeležila območnega srečanja OFS Koroške v Mislinji. Predstavili so se s spletom Štrenasta Rozika.

Splet prikazuje prisrčno deklico Roziko, ki se igra s klobčičem volne. Rada poje in pleše, zato skupaj s prijatelji doživi marsikaj zanimivega. Igrajo se različne igre z volno, dokler jo ne »zaštrenajo« in odnesejo z odra.

Tudi letos folkloro obiskujejo učenci 5. razreda. Roziko igra učenka Anika, ki je ravno prava za to vlogo, pri petju pa nam pomagata še učenki Jasmina in Stella iz 7. razreda. Godci so trije. Blaž  z diatonično harmoniko in Gloria  s klarinetom iz 8. razreda, na blok flavto pa igra Nace iz 5. razreda. Skupaj nastopa 21 učencev.

Na prireditvi so pokazali svojo veselo naravo in korajžno predstavili našo šolo.

V petek, 5. 5. 2017, se bomo s tem spletom predstavili tudi na državni reviji ljudskih pesmi, plesov in običajev PIKA POKA pod goro v Rogaški Slatini. Prireditev bo ob 15. uri v Kulturnem centru.

Vljudno vabljeni!

                                                                                 Mentorica: Zdenka Krajnik

Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1