V sredo, 8. marca, so se zlati bralci naše šole in OŠ Dravograd v Knjižnici Dravograd udeležili 2. srečanja v tem šolskem letu v sklopu projekta KNJIŽNE MIŠICE, ki ga izvajajo dijaki Debatnega krožka iz Gimnazije Ravne na Koroškem v sodelovanju  s Koroško osrednjo knjižnico doktorja Franca Sušnika.

Knjižne mišice z zanimivimi igrami ZA knjigo in S knjigo spodbujajo uporabo knjig v vsakdanjem življenju.

Téma srečanja, ki je potekalo v dveh delih, je bila AKTIVNO POSLUŠANJE. V prvem delu so morali udeleženci na osnovi slišanih posnetkov ugotoviti avtorje in naslove slišanih pravljic. Presenetljivo dobro so se odrezali glede na to, da je čas, ko so brali pravljice, že daleč.

V drugem delu pa so morali na knjižnih policah poiskati knjigo receptov, si izbrati enega ter ga preoblikovati v čim bolj zanimiv zvočni posnetek, ki so ga nato predstavili vsem sodelujočim. Moram povedati, da so bili vsi posnetki izvirni, hkrati pa tudi duhoviti, kar je pripomoglo k dobremu vzdušju.

Na koncu si je zmagovalna skupina prislužila simbolično darilo – leseno vrtavko.

Zapisala Lilijana Ladra

Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1