Vsak od nas je verjetno že kdaj v življenju izrekel besede »igraj se z mano« kot povabilo k druženju, skupni dejavnosti, povezovanju. Učenci naše šole že nekaj let sledimo temu povabilu in se udeležujemo sedaj že 10. Mednarodnega festivala Igraj se z mano, ki s svojimi aktivnostmi spodbuja socialno integracijo med otroki, mladostniki in odraslimi osebami s posebnimi potrebami ter večinsko populacijo vseh generacij. Širša družba je tako povabljena k sodelovanju, da prepoznava kvalitete oseb s posebnimi potrebami in jih sprejme kot sebi enake. Dogodki so namenjeni druženju vseh ljudi ter nudijo priložnost za povezovanje in spoznavanje skozi skupne dejavnosti, s tem pa hkrati gradijo temelje za bolj razumevajočo in odprto družbo prihodnosti. Učenci 2. in 3. razreda so se letos ponovno udeležili festivala, ki se je med drugim odvijal tudi na Muti, in sicer v petek, 27. 5. 2016. Na odru so se predstavili s plesnima točkama in se poveselili na številnih delavnicah. Bilo je zabavno, veselo, razigrano, pisano … vse to in še več. Da pa je bil dopoldan res popoln, je poskrbelo še vreme, saj je sonce ogrelo kotičke dogajanja in naša srca.

Irena Prasnic

Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1