Prvošolčki smo se zelo razveselili, ko smo izvedeli, da bomo kot prva generacija na igrišču posadili svoje drevo spominov – lipo, in s tem prinesli na igrišče novo življenje; hkrati pa bo to za nas lep spomin na šolska leta. Na drevesu bo visela tudi tablica z letnico naše generacije. Idejo za izvedbo te akcije je dal naš bivši sokrajan Matjaž Ferarič. Prišel je težko pričakovan torek, 19. 4. 2016. Skupaj z učiteljicama Tatjano in Andrejo smo se odpravili do igrišča, kjer so nas že čakali predstavniki KS Šentjanž, ga. ravnateljica ter g. Matjaž Ferarič. Ker je bil za nas to poseben dan, smo pripravili tudi kratek program. Naučili smo se deklamacije ter zapeli pesmice. Nato smo lipo posadili in v spomin na ta dan je vsak od nas prejel knjižico, ki jo je napisal g. Ferarič. Za našo lipo bomo lepo skrbeli in se v njeni senci večkrat odpočili. Čez leta, ko bo naša lipa že velika, se bomo radi vračali k njej in obujali spomine na svoje sošolce in prijetne dogodke iz šolskih dni.

Učenci 1. razreda in učiteljici Tatjana in Andreja.

Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1