Gledališka skupina Šentjanščice, ki jo sestavlja 14 učencev od 2. do 6. razreda, je v tem šolskem letu pripravila predstavo Marije Voglar: O deklici, ki je prehitro rasla. S predstavo smo se udeležili srečanja otroških gledaliških skupin Koroške, ki je potekalo 7. aprila v Kulturnem centru Ravne na Koroškem. Po selektoričinem izboru, Dunje Zupanc, smo se uvrstili na regijsko srečanje otroških gledaliških skupin, ki je potekalo 18. aprila v kulturnem domu Črna na Koroškem. Predstavo je spremljala strokovna spremljevalka srečanja Simona Zorc Ramovš. Z igro smo si prislužili SREBRNO PLAKETO.

V vseh štirih do sedaj odigranih predstavah so igralci pokazali navdušeno, s srcem odigrano igro.  Vso šolsko leto so z veseljem prihajali na vaje in uživali v igri, kar so tudi dokazali na odrih.

Ponosna sem na vsakega igralca posebej in v veselje mi je bilo delati z njimi.

Zasedba vlog:

Kanta: Stella Burzič

Biba: Lana Krajnc

mama: Klavdija Vrbač

žaba 1: Tjaša Samec

žaba 2: Nika Smolinger

miška: Anika Sešel

muca: Zoja Sedeljšak

Otta: Lara Kotnik

Rina: Ema Barth

Larinx: Kaja Koren

Kaja: Nastja Proje

Jana: Špela Konečnik

Teo: Teo Koren

čevljarček: Jan Kušej

Renata SEŠEL

Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1