V četrtek, 9.aprila, so se Ana Hribernik, Karin Kristan, Maša Breznik in Janja Rek udeležile regijskega otroškega parlamenta, ki je potekal na Ravnah na Koroškem. Predstavile so delo šolskega parlamenta in sodelovale na delavnicah, kjer so razpravljali na temo letošnjega parlamenta, to je Izobraževanje in poklicna orientacija. Učenka Maša Breznik je bila poleg petih učencev iz regije izvoljena, da se udeleži tudi 25. otroškega parlamenta, ki je potekal včeraj, 13. aprila, v Ljubljani. Poleg mladih parlamentarcev so se razprave udeležili še predsednik Borut Pahor, predsednik vlade Miro Cerar, predsednik državnega zbora, varuhinja človekovih pravic in nekateri ministri.

V razpravi so učenci povedali, da jih zanimajo poklici prihodnosti, vendar za začetek rabijo dobro prihodnost. Menijo, da bi morali več vlagati v izobraževanje. Zdi se jim, da smo Slovenci razgledan narod in če se ne bodo mogli zaposliti v svojem poklicu, je dobro, da so fleksibilni. Razprava je potekala tudi o formalnem in neformalnem izobraževanju in o vseživljenjskem učenju. Mladi so potarnali, da se velikokrat počutijo neslišane, da podajajo predloge, a se nič ne zgodi. Izrazili so željo, da bi skozi šolanje   spoznali čim več poklicev. Predlagali so karierne dneve, kjer bi različne poklice spoznali v praksi.

Mentorica otroškega parlamenta Milena Jamer

Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1