KULTURNI DAN za učence od 6. do 9. razreda

 

V torek, 10. 3. 2015, so imeli učenci predmetne stopnje kulturni dan. Pot jih je popeljala v Ljubljano, kjer so si v MGL (Mestno gledališče ljubljansko) ogledali predstavo z naslovom Gledališka ura.

To je predstava, ki gledalce pouči, kako nastane gledališka uprizoritev. Pet igralcev je v dobri uri na enostaven in duhovit način prikazalo nastanek dramske uprizoritve od prvega branja besedila do generalke pred javnim nastopom.

Učenci so tako spoznali delo režiserja, dramaturga, scenografa, kostumografa in pa seveda igralca, ki je pri nastajanju predstave najpomembnejši. Igralci so namreč isti prizor (ljubezenski trikotnik) mojstrsko uprizorili v treh različicah, in sicer kot dramo, tragedijo in komedijo. Tako so pokazali, da je prav igralec gonilo in srce vsake predstave.

Bilo je zabavno in poučno.

                                                                                                                      Lilijana Ladra

 

Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1