V 2. razredu smo v mesecu januarju še posebej velik poudarek namenili temi o poklicih. K temu nas je še dodatno spodbudila razpisana tema  Šolskega parlamenta – Poklicna orientacija. Ves mesec smo spoznavali poklice, reševali križanke, skrivanke, razmišljali in pisali o tem, kaj bomo, ko bomo veliki. Zadnji dan v mesecu pa smo si pripravili prav poseben dan. Učenci so na zelo zanimive načine pripravili predstavitve različnih poklicev. Pripravili so predstavitve poklicev ob slikah in plakatih (slaščičarja, cvetličarke, varilec, gasilec,..). Ogledali smo si lahko intervjuje s pilotom, radijsko napovedovalko, učiteljem smučanja in delavcem v tovarni. Ob predstavitvi peka smo se posladkali s pekovskimi izdelki. Ob koncu pa smo izvedli  tudi okroglo mizo, v kateri so poleg učencev sodelovali prometni inženir Matjaž Sedeljšak, kmetovalec Hari Konečnik in kustosinja Karla Oder. V prihodnje  v goste še pričakujemo farmacevtko in znanstvenico. Komaj čakamo!

Renata SEŠEL

Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1