Vsako leto nas 14. novembra svetovni dan sladkorne bolezni oziroma diabetesa spomni na epidemijo tretjega tisočletja, ki se nevzdržno širi, bolezen pa postaja eden najhujših zdravstvenih problemov našega časa, saj letno zahteva življenja kar 4 milijonov ljudi. Zato Mednarodna zveza za sladkorno bolezen (IDF) vsako leto opozarja na pomembnost preventive, zgodnjega odkrivanja in izobraževanja o sladkorni bolezni.

Na svojstven način pa se že več let tudi osnovnošolci vključujemo v dejavnosti na tem področju. Že petnajsto leto zapored so učenci od 7. do 9. razreda tekmovali v znanju, na katerem je Aljaž Sešel  osvojil bronasto priznanje.  Že četrto leto  pa smo skupaj z dravograjškim društvom Polžki organizirali in izvedli krajši pohod po vasi. Predsednik društva g. Ivan Pavlič nas je na začetku poti seznanil  s to boleznijo in poudaril, kako pomembno je gibanje za obvladovanje le-te, seveda poleg ustrezne prehrane. Pozdravila nas je tudi ga. ravnateljica.  Nato smo se odpravili na krožni pohod po Šentjanžu, po prihodu nazaj pa so nas člani društva pogostili še z mandarinami in jabolki.

Pohoda so se udeležili tekmovalci, predstavniki Zdrave šole, učenci 2. in 7. razreda ter predstavniki društva Polžki.

 

Marinka Mori

 

Skupno 34 obiskov, današnjih obiskov 1