TEDEN RDEČEGA KRIŽA 2014

 

Z mednarodnim dnem Rdečega križa (8. maj) se tudi v Republiki Sloveniji začenja tradicionalni Teden Rdečega križa Slovenije, ki bo potekal od 8. do 15. maja.

 

V skladu s sloganom Mednarodne federacije društev Rdečega križa in Rdečega polmeseca, ki je naša krovna organizacija, in 70. obletnico ustanovnega zbora RKS bo letošnji teden potekal pod sloganom ‘Moja rdečekrižarska zgodba – 70. obletnica ustanovnega zbora RKS’, saj je bil 18. junija 1944 v Gradacu, v Beli krajini s sklicem ustanovnega zbora ponovno vzpostavljen Rdeči križ Slovenije, ki je nemudoma pričel razvijati številne dejavnosti za pomoč narodnoosvobodilni vojski, prebivalstvu, otrokom padlih borcev in drugim žrtvam fašističnega terorja. Hkrati je RKS pričel tudi z obnovo krajevnih odborov in naletel na velik odziv ter razumevanje takratne javnosti, o čemer pričata število članov in njihova izjemna aktivnost pri zbiranju materialnih dobrin, denarja in skrbi tako za borce kot za prebivalstvo, ki je bilo v povojnem času še toliko bolj ranljivo ter hvaležno pomoči prostovoljcev Rdečega križa.

 

Rdeči križ Slovenije je v vseh sedmih desetletjih, kljub vsem izzivom in številnim spremembam, ohranil in utrdil vlogo pomembne humanitarne organizacije v slovenskem in mednarodnem prostoru ter s pomočjo zvestih članov ter vseslovenske mreže predanih prostovoljk in prostovoljcev nenehno in vztrajno lajša stiske in trpljenje soljudi in ščiti njihovo dostojanstvo.

Žal smo danes spet v situaciji, ko veliko ljudi potrebuje našo pomoč, zato   bomo  tudi letos spet pomagali po svojih močeh. Zbiralna akcija konzerv in ostalih, originalno zaprtih živil bo potekala ves maj. Prinešene izdelke učenci odložijo v škatlo pri dežurnem učencu, učenci  1. do 5 razreda pa v svoji učilnici.

Za vaš prispevek se vam zahvaljujemo.

Prav tako  prosimo učence od 3. do 9. razreda za prispevek 50 centov, ki se šteje kot članarina in ostane na šoli za plačilo malic.

 

 

                                                                                                     OZRK Dravograd in učiteljica Marinka

Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1