OBISK STEKLOPIHAČA NA NAŠI ŠOLI


V četrtek, 17. 10. 2013, so imeli učenci 2. in 3. razreda tehniški dan – steklopihaška delavnica. Obiskal jih je steklopihač. V kratkem uvodu jim je gospod povedal nekaj zanimivosti o steklu, o načinu dela z njim, predstavil pa jim je še druge poklice v steklarstvu. Vsi učenci so preizkusili tudi posebna očala, ki jih je potrebno uporabljati pri delu s steklom. Sledil je zelo zanimiv del, kjer si je vsak učenec napihal svoj izdelek, kateri mu je ostal v spomin na to delavnico. Med samo delavnico je bilo veliko nagradnih iger, s katerimi so si učenci lahko prislužili verižico s steklenim obeskom. Učenci so tudi risali zanimive izdelke, ki bi jih lahko izdelali iz stekla. Štiri najboljše zamisli so bile nagrajene. Naš tehniški dan se je nadaljeval še v učilnici, kjer so učenci svoj steklen izdelek okrasili z barvami.

Učenci so ta dan zelo uživali, z zanimanjem poslušali, sodelovali in sami praktično poizkusili napihati steklen izdelek. To je bilo zanje posebno doživetje, saj takega poklica niso poznali.

Fotografije:

Mateja Grilc in Tatjana Čevnik

Skupno 8 obiskov, današnjih obiskov 1