GLEDALIŠKA SKUPINA ŠENTJANŠČICE

Gledališka skupina Šentjanščice  je v tem šolskem letu pripravila predstavo  z naslovom KEKEC.  V predstavi so nastopali učenec in učenke od 3. do 5. razreda. S predstavo smo sodelovali na tekmovanju Slovenskih otroških gledaliških skupin Slovenije in se uspeli uvrstiti na regijsko srečanje otroških gledaliških skupin Koroške, ki je potekalo 9. aprila  na Ravnah na Koroškem. Prva ocenjevalka predstave je bila mariborska gledališka igralka Dunja Zupanec,  na regijskem tekmovanju pa nas je spremljal znani ljubljanski gledališki igralec  Gašper Jarni. Ob sta o predstavi podala zelo pozitivno kritiko. Do danes smo odigrali tri predstave in s svojo igro navdušili tudi občinstvo. Veseli smo, da nam je uspelo in si želimo, da bi jo lahko še kdaj odigrali.

Režija: Renata Sešel

Scenografija: Ernest Knez, Vasja Hribernik z učenci

Kostumografija: učenci s pomočjo staršev

Dolžina predstave: 40 min.

Igralska zasedba:

DEDEK – Žan Kac

PEHTA – Blažka Praper/Helena Pokeržnik

BEDANC – Katarina Hirtl

KEKEC – Nuša Poročnik

ROŽLE – Patricija Pogorelčnik

TINKARA – Neja Hranjec

MOJCA – Anja Krivec

BRINCELJ – Nastja Robin

PASTIRČEK 1 – Diana Areh

PASTIRČEK 2 – Larisa Korinšek

PASTIRČEK 3 – Pia Tomšeč

PASTIRČEK 4 – Nika Krajcer

PASTIRČEK 5 – Jasmina Pokeržnik

Fortografije:

 

Mentorica gledališkega krožka Renata SEŠEL

Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1