Zaključek bralne značke

V sredo, 25. 4. 2012, smo imeli na šoli zaključek bralne značke. Obiskala nas je ustvarjalka Aksinja Kermauner, ki je zaposlena kot profesorica slovenščine in likovnega pouka na Zavodu za slepo in slabovidno mladino v Ljubljani.

Je plodovita avtorica številnih del za otroke, mladino in odrasle. Svojo pot je pričela s poezijo, nato pa nadaljevala s pisanjem proznih in dramskih del, poleg tega je napisala več strokovnih člankov o slepoti in slabovidnosti.

V svojem nastopu nam je predstavila predvsem knjige, ki jih je napisala za slepe in slabovidne in nas pobliže seznanila z nastajanjem tovrstne literature.

Tako učenci razredne kot predmetne stopnje so jo z zanimanjem poslušali in si navdušeno ogledovali knjige, napisne v Braillovi pisavi.

Srečanje z ustvarjalko naj bi bilo poleg osvojene značke še dodatna nagrada za pridne bralce, hkrati pa spodbuda, da bi bilo teh učencev v naslednjem šolskem letu še več.

FOTOGRAFIJE:

Mentorica BZ