DRŽAVNO PRVENSTVO V SMUČAJNU ZA UČENCE OSNOVIH ŠOL V ŠOLSKEM LETU 2011/2012

Tudi letos so se učenci OŠ Šentjanž, področni prvaki, ekipno udeležili državnega prvenstva, ki je potekalo v torek, 6. 3. 2012, na Rogli.

phoca_thumb_l_dscf4787

Prijavljenih je bilo več kot 150 učencev iz več kot dvajsetih osnovnih šol iz cele Slovenije. Na prvenstvu so učenci tekmovali posamično in ekipno. Ekipo so sestavljali dva učenca in dve učenki.

Predstavniki naše šole so se odlično uvrstili že v šolskem letu 2009/2010; v šolskem letu 2010/2011 celo na odlično drugo mesto.

Letos je bila konkurenca še močnejša. Vemo, kako številčno mala je naša šola, a kljub temu smo ekipno dosegli odlično tretje mesto. Za drugo uvrščeno šolo smo zaostali za samo pol točke, kar v času znaša dve stotinki sekunde.

Ekipo so sestavljali Klara Miklavc, Lea Kolar, Žiga Hutmajer in najmlajši tekmovalec na tekmi, tj. Žan Boženk.

Učenci so se posamično uvrstili v naslednjem vrstnem redu:

Klara Miklavc ─ 4. mesto

Lea Kolar ─ 14. mesto

Nika Kotnik ─ 43. mesto

Žiga Hutmajer ─ 8. mesto

Žan Boženk ─ 16. mesto

Tomaž Robin ─ odstopil

Rezultate in slike si lahko pogledate na spletni strani www.podgori.si.

Športni pozdrav!

Boris Kotnik, učitelj ŠVZ