KRAMARSKI SEJEM

 

 

V sredo, 12. oktobra 2011, je v popoldanskem času pred OŠ Šentjanž pri Dravogradu potekal že tradicionalni kramarski sejem. Učenci so na stojnicah, razporejenih pred šolo, po simboličnih cenah prodajali najrazličnejše izdelke. Nekateri so prodajane izdelke ustvarili pri pouku ali pri interesnih dejavnostih, mnogi pa so izdelke pripravili doma, kjer so jim na pomoč priskočili starši, stari starši in drugi sorodniki. Na stojnicah je bilo mogoče kupiti raznovrstno domače pecivo, domač kruh, sveže pečen kostanj, orehe, jabolka, sladek mošt, palačinke, igrače, rože, voščilnice, nakit, knjige in še bi lahko naštevali. V goste smo povabili tudi varovance Doma sv. Eme, ki so prodajali prtičke in poslikane vaze.

 

 

Številni obiskovalci so si z zanimanjem ogledovali ponudbo stojnic in marsikaj tudi kupili. Mlade prodajalce so razveselili predvsem tisti, ki so na stojnicah našli kaj zase. Vse do 17. ure, ko se je kramarski sejem zaključil, je bilo dogajanje okoli šole živahno. Na koncu so bili zadovoljni vsi, mladi prodajalci in kupci, kar kaže na to, da bo sejem zagotovo tudi naslednje leto.

 

 

Boris Kotnik

Skupno 6 obiskov, današnjih obiskov 1